Návrh - cenová nabídka - odborná montáž

Topné fólie

Proč zrovna používat infra topné fólie?

Infra ohřev se v medicíně a body terapii požívá již celou řadu let. Terapie na bázi relaxace teplem byla vyvinuta v roce 1989. Celosvětově byla uskutečněna celá řada medicínských výzkumů, které odhalily pozitivní vliv infračerveného tepla na lidský organizmus.

Infra teplo taktéž napomáhá správnému prokrvení organizmu a cirkulaci krve v těle, čímž zlepšuje regeneraci organismu a tělesného metabolismu.

Toto je jen jeden z řady důvodů, proč vám nabízíme vhodné řešení kvalitního a zdravého vytápění, které si v dnešní době může dovolit skoro každý.

Topné fólie 1
P

Příznivé působení na lidský organizmus a pronikání tepla pod pokožku

P

Rovnoměrné rozložení tepla v místnosti a příjemné teplo od dolních končetin

P

Nízké provozní náklady díky rovnoměrnému ohřevu obytných prostor

P

Komfortní regulace a nastavení vytápění zvyšující domácí pohodu

Topné fólie 2

Konstrukční provedení topné fólie

 1. Měděná sběrnice
 2. Stříbřený kontaktní pás
 3. Vrchní PET vrstva
 4. Uhlíková vrstva
 5. Prostor pro stříhání fólie

 Topná fólie po připojení na zdroj elektrické energie (230V) vytváří tepelnou složku a infa složku. Zhruba 90% tepelné energie je proměněno na infra  složku a zbývajících 10% je běžná tepelná složka.

Topná fólie 60 W/m2

Vhodné do nízkoenergetických nebo pasivních domů rovnou pod plovoucí podlahu, kde nedochází k rychlým teplotním změnám a nárust teploty je pozvolný a nepřesáhne teplotu 28°C.

Topná fólie 80 W/m2

Vhodné do nízkoenergetických nebo pasivních domů do potěru betonu nebo anhydridu. Potěrová vrstva je schopá absorbce tepla, což vede dále i k akumulačnímu a setrvačnému způsobu vytápění.

Topná fólie 140 W/m2

Vhodná pro instalaci do méně zateplených domů nebo tam, kde je potřeba rychlého náběhu vytápění za krátký čas. Z důvodu rychlého ohřevu není tím pádem vhodná pro přímou montáž pod finální pochůznou vrstvu.

Topná fólie 220 W/m2

Vhodná pro instalaci například do garáží nebo průmyslových hal, kde je nutná větší tloušťka potěru a pružný náběh topení. Není vhodná pro přímou montáž pod finální pochůznou vrstvu.

Technologické výhody topné fólie

 • Rovnoměrné / plošné rozprostření tepla
 • Vysoký komfort a čistota, tepelný zdroj nevíří prach
 • Přesná regulace a kontrola teploty
 • Nízké pořizovací náklady, nulové servisní náklady – bezúdržbový provoz
 • Jednoduchá obsluha, automatické ovládání
 • Tichý, nehlučný provoz
 • Životnost až 50 roků
Topné fólie 3

Tichý a úsporný provoz

Průměrné náklady na čtvereční meter plochy domu, respektive celý 100 m2 dům vycházejí cca na 1500 Kč/měsíc, což samozřejmě závisí i na kvalitě zateplení domu a jeho celkové energetické třídě.

Tento způsob vytápění je maximálně bezhlučný. Nedochází zde k žádnému hluku, tak jako je tomu při vytápění pomocí vodního ohřevu.

Topné fólie 4

Komfort

Přesná regulace termostatem v každé místnosti zajistí vysoký komfort bez víření prachu a vysušování vzduchu, což předurčuje topné fólie jako hlavní i doplňkové konfortní vytápění.

Vytápění nemovitosti je taktéž možné řídit i na dálku pomocí mobilního zařízení a komplexně tak ovládat celý topný systém.

Topné fólie 5
Topné fólie 6

Topné fólie se vyplatí

 

Výrazně nižší pořizovací náklady oproti teplovodním systémům

Vyhřívání pomocí tepelných fólií je nehlučné oproti jiným systémům

Rovnoměrné plošné vytápění

Vhodné vytápění při použití provozu na nízký tarif odběru elektrické energie

Úspora místa, není potřeba technické místnosti

Zařízení bez mechanicky pohyblivých částí, z čehož vyplývá velká spolehlivost

Infrazáření svým působením hubí plísně a bakterie

Veškerá elektrická energie je přeměněna na teplo pro ohřev

Topíte jen tam, kde potřebujete bez vedlejšího nežádoucího ohřevu jiných prostor

Přesná nastavení a regulace teploty tak, jak potřebujete

Nejčastější otázky

Otázka: Je možné použít elektrické podlahové vytápění pomocí topných fólií pro centrální vytápění celého domu?

Odpověď:

Ano. Elektrické podlahové vytápění pomocí topných fólií se dá použít pro centrální vytápění stejně jako jiné topné systémy. Patří mezi ekologické způsoby vytápění budov umožňujících jejich konfortní provoz.

Pro váš projekt vám vypracujeme cenovou nabídku v případě, že nám dodáte následující informace:

 • okótovaný půdorys objektu
 • vyznačení ploch místností, které chcete vytápět
 • tepelné ztráty objektu. Stačí uvést jestli se jedná o novostavbu nebo starší zateplený nebo nezateplený objekt
Otázka: Může být topná fólie instalována do potěru?

Odpověď:

Ano, topné fólie se dost často instalují pod betonový nebo anhydridový potěr o tloušťce cca 5 cm. Hlavní důvod je, že potěr vytvoří akumulační vrstvu, takže teplo z topné fólie nejenže prohřeje obytný prostor, ale zároveň se akumuluje i v potěru. Namísto betonového potěru, je možno použít anhydrid, který má lepší tepelnou vodivost a tím pádem má vytápění pružnější náběh.

Otázka: Může být topná fólie instalována pod plovoucí podlahu nebo vinyl?

Odpověď:

Při rekonstrukci a úpravám obytných prostor, kdy se počítá jen s výměnou podlahové krytiny, je možné instalovat topnou fólii přímo pod plovoucí podlahu, vinylovou podlahu, dřevěnou podlahu, atd. Topná fólie se nehodí pro instalaci do vlhkých prostor nebo přímo pod dlažbu bez použití betonového nebo anhydridového potěru.

Otázka: Jakou krytinu zvolit pokud používáme pro vytápění topnou fólii?

Odpověď:

Pokud je instalovaná topná fólie pod potěrem, tak nejsou žádná omezení, co se týče povrchu pochůzné vrstvy. Přímo na potěr je možno nalepit dlažbu, položit plovoucí podlahu nebo vinyl, případně korkovou nebo dřevěnou podlahu. Postupuje se zde, tak jako při pokládce na běžný nevytápěný povrch.

V případě instalace topné fólie na vrchní vrstvu potěru není možné přímo na topnou fólii položit dlažbu, jelikož nedojde k pevnému spojení lepidla a topné fólie. Topná fólie je v tomto případě vhodná hlavně pod plovoucí podlahu, vinyl a další plovoucí povrchy, které nejsou pevně spojeny s podkladovou vrstvou.

Topné fólie se nedoporučují instalovat přímo pod koberec nebo linoleum. Povrchová krytina musí být tvrzená, odolná vůči tlaku a průrazu ostrými předměty, což v případě instalace pod koberec nebo tenké linoleum zajištěno není.

Otázka: Montážní firma mi tvrdí, že plovoucí podlahu není možné kombinovat s topnou fólií bez straty záruky.

Odpověď:

Někteří prodejci podlah se obávají kombinace použití topné fólie s plovoucí podlahou. Pokud je topná fólie instalována v potěru, tak podlahová krytina nepřichází do přímého styku s fólií a náběh teploty je pozvolný díky akumulačním schopnostem potěru, cca 0,5 až 1°C za hodinu. Topná fólie pozvolna prohřívá potěr, tím pádem zde není žádný rozdíl mezi dalšími konvenčními způsobu vytápění. Do každé podlahy se instaluje snímač teploty potěru, termostat vždy reaguje na vytápění tak, aby teplota podlahy nepřesáhla 28°C, což je hygienická norma Evropské unie. Pokud podlaha nevydrží 28°C, doporučujeme zvážit, zda by nebylo vhodnější zvolit jiného výrobce podlahové krytiny z důvodu nižší odolnosti oproti teplotním změnám, což může obecně působit dlouhodobě problémy při teplotnímu roztahování i v případě jiných zdrojů teplat nebo v letních měsících, kdy teplota v místnosti může výrazně vzrůst.

V případě instalace přímo pod plovoucí podlahu doporučujeme instalovat topné fólie s max. příkonem 60W/m2 respektive 80W /m2. Tyto typy topné fólie se prohřejí na max. teplotu 28°C případně 32°C v závislosti na kvalitě podkladové izolace. Ani v tomto případě nikdy nedojde k nedovolenému přehřátí, protože senzor teploty podlahy maximální teplotu omezí na již zmiňovaných 28°C.

 

Otázka: Jaká je životnost námi dodávané topné fólie Heat Decor?

Odpověď:

Výrobce uvádí životnost 40-50 let, při dodržení instalačních pokynů a správné montáži. V severských zemích se topné fólie úspěšně používají již desítky let. Dosud nebyla zaznamenána žádná poruchovost ani po uplynutí delší doby.

Otázka: Chtěl bych instalovat topnou fólii na stěnu, do svislých konstrukcí pod sádrokarton.

Odpověď:

Z pohledu výrobce je montáž do svislých konstrukcí možná, ale zakazuje ji norma STN, která říká, že montáž je možná až od výšky 2,3 metru. V tomto případě to tím pádem ztrácí svůj význam, jelikož světlá výška bytů a domů bývá cca 2,5m.

Návrh - cenová nabídka - odborná montáž

Levněji. Účinněji. Zdravěji.

Naše topné fólie a řízení vytápění vám zajistí to pravé teplo vašeho domova

Přejít do e-shopuKontaktujte nás